Evlilik Danışmanlığı ve Boşanma

image_pdfimage_print

Boşanma olayları çiftlerin birbirleriyle olan sevgi ve saygı kavramını yitirmeleriyle başlamaktadır. Boşanmanın en önemli sebeplerinden biri bireylerin birbirlerini çok iyi tanıyamadıklarından kaynaklanmaktadır.

Çevrenin vereceği tepkiden, ailelerin bu durumu nasıl karşılayacağı ve çocukların bu durumdan nasıl etkileneceği gibi sorular boşanmanın en önemli faktörlerini oluşturmaktadır. Boşanma danışmanlığı hizmeti, bu süreci anne-baba ve çocuk açısından en az zararla atlatmanın yolunu bulup destek sağlamaktadır. Boşanmada çiftlerin bu duruma ne kadar hazır olduğu konusu ise sürecin gidişatını etkileyecek bir faktör olmaktadır.

Boşandıktan sonra yalnız kalmaktan korkuyorum
Eşimin boşandıktan sonra hemen başka biriyle bir birliktelik yaşaması beni endişelendiriyor
Çocuklara boşanacağımızı nasıl açıklayacağız
Çocukların bu durumdan kötü etkileneceğini düşünüyorum
Ailem ve çevremdeki insanlar bu durumu öğrenince nasıl bir tepki verecekler.

Boşanma danışmanlığı süreci içinde çiftlerle öncelikle olayların temeline inilerek sorunların tespiti yapılmaktadır. Daha sonra bireylerin kişilik ve karakterlerine özel çözüm yolları bulunup sorunların bu hassasiyette giderilmesi amaçlanmaktadır.

Evlilik Danışmanlığı ve Boşanma konusu ile ilgili çözüm odaklı motivasyon sağlamak ve sonraki takip sürecinde her türlü desteği sürdürmek için 0212 537 61 60 numaralı telefonumuzdan kurumumuza ulaşabilirsiniz.

(80 Posts)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir